Wlewy dożylne to – mówiąc najprościej – łatwo przyswajalne, witaminowe kroplówki. To wraz z nimi do ludzkiego organizmu trafiają substancje odżywcze, niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Co istotne, wlew dożylny charakteryzuje się dużo większą skutecznością wchłaniania niż suplementy doustne. Należy jednak pamiętać, że przed podaniem wlewu dożylnego wskazana jest konsultacja lekarska. Dlaczego? Odpowiadamy!

Szerokie spektrum działania wlewów dożylnych

Kroplówki witaminowe charakteryzują się szerokim spektrum działania. Podawane są osobom, które chcą m.in. przyspieszyć regenerację organizmu, nawodnić się, usunąć z organizmu metale ciężkie, wyrównać gospodarkę wodno-elektrolitową, czy też zredukować skutki stresu. Wlew dożylny jest więc procedurą medyczną jak każda inna – może wiązać się też z możliwością wystąpienia powikłań – rzadkich, z reguły łagodnych i przemijających, zdarzających się u ok. 3% pacjentów. To właśnie między innymi z tego powodu, przed podaniem witaminowej kroplówki, dla zachowania dobrego samopoczucia Pacjenta, ale i z uwagi na indywidualne potrzeby każdego organizmu, terapia z wlewów dożylnych powinna odbyć się w komfortowych warunkach i z uwzględnieniem lekarskiej konsultacji.

Jak wygląda konsultacja lekarska przed wlewem dożylnym w ATG Medic?

W klinice ATG MEDIC podanie kroplówki witaminowej zawsze wiąże się z konsultacją lekarską u lek. med. Witolda Kowalewskiego. Podczas takiej konsultacji lekarz rozmawia z Pacjentem o jego stanie zdrowia i potrzebach, a także dokonuje m.in. oceny niektórych parametrów krwi pod mikroskopem. Po uzyskaniu wyników i braku przeszkód do podania konkretnej kroplówki (np. regeneracyjnej, nawadniającej, minerałowej) możliwe jest przeprowadzenie zabiegu.

Należy pamiętać, że częstotliwość podawania takich wlewów jest ustalana indywidualnie i zależy od wielu czynników, m.in. oczekiwanego efektu i stanu zdrowia Pacjenta. To kolejny argument przemawiający za tym, aby przed wlewem dożylnym przeprowadzić konsultację lekarską ze specjalistą. W ATG Medic istnieje również możliwość skorzystania z wlewów dożylnych po odbyciu skróconego wywiadu, wypełnieniu ankiety zdrowotnej oraz podpisaniu zgody na wykonanie zabiegu bez konieczności odbycia konsultacji lekarskiej.