fbpx

ATG Medic

Kroplówka aminokwasowa - przywracanie równowagi w organizmie

Kroplówka aminokwasowa - przywracanie równowagi w organizmie

Aminokwasy do główny budulec naszego organizmu. Dzielą się na aminokwasy endogenne, czyli takie które możemy wytwarzać sami oraz egzogenne, których nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie sobie dostarczyć, a są niezbędne do życia. Aminokwasy, często określane są jako „ cegiełki budulcowe”, ponieważ pełnią one fundamentalną rolę w naszym organizmie i biorą udział w mechanizmach, który jest odpowiedzialny za utrzymanie homeostazy w naszym ciele. Pełnią one kluczową rolę w procesach, które zachodzą w naszym organizmie. Są nieodzowne m.in. w produkcji hormonów, płynów ustrojowych, neuroprzekaźników czy enzymów. Korzystny ich wpływ, odczuwają osoby, które prowadzą bardzo aktywny styl życia, uprawiają wiele sportów, są narażone na różnego rodzaju kontuzję, albo po
prostu odczuwają silne zmęczenie. Od wielu lat są stosowane i wykorzystywane w pielęgnacji skóry, ponieważ posiadają działania nawilżające, regenerujące oraz przeciwstarzeniowe.

Kroplówki aminokwasowe

Odgrywają też znaczną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, działają pozytywnie na pracę wątroby a także łagodzą skutki nadmiernego spożywania alkoholu, palenia papierosów jak również poprawiają nasz nastrój. W składzie naszej kroplówki znajduje się aż 15 najważniejszych aminokwasów m.in.

Jak widać, dzięki takiej kroplówce możemy cieszyć się dobrym zdrowiem fizycznym i psychicznym, poprawimy ogólną kondycję oraz stan naszego organizmu.