fbpx

ATG Medic

Wlewy dożylne witaminowe Warszawa

Wlewy witaminowe - Skontaktuj się z nami

Nie wiesz, który rodzaj wlewu będzie dla Ciebie najlepszy?

Rodzaje wlewów dożylnych   - witaminowe i nie tylko

Wlewy dożylne witaminowe - Warszawa

Wlewy dożylne to inaczej wlewy witaminowe, które są najłatwiej przyswajalne dla naszego organizmu. Dostarczają one wszelkiego rodzaju substancji odżywczych, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. W skład takich kroplówek wchodzą mikroelementy, witaminy oraz aminokwasy, które są powszechnie szeroko stosowane w formie suplementów doustnych, niestety w tym przypadku skuteczność wchłaniania jest dużo mniejsza z uwagi na fakt przebycia tychże przez układ trawienny. Większość z nas była kiedyś w szpitalu, pomimo, że zapewne nie wspominamy tego pobytu z uśmiechem na ustach to dobrze pamiętamy, że największą skuteczność w uśmierzeniu bólu bądź osiągnięciu założonych efektów leczenia przynosiły właśnie kroplówki.

Metody wlewów dożylnych   

Dożylna terapia witaminowa to wyjątkowa metoda aby wspomóc swój organizm w czasie jego osłabienia bądź choroby. Kroplówki witaminowe skutecznie zabezpieczają nasz organizm także przed powstaniem chorób, potrafią zniwelować ich przyczyny oraz objawy. Jeśli chcesz pomóc swojemu organizmowi, zadbać o swoje samopoczucie i zdrowie to wlewy dożylne są właśnie dla Ciebie.

Wlewy witaminowe, dożylne

Terapia z wlewów dożylnych to najskuteczniejsza metoda przywrócenia równowagi w organizmie i odżywania komórek ciała. Składniki odżywcze m.in. witaminy i aminokwasy podawane są w formie dożylnej i trafiają bezpośrednio do krwiobiegu Pacjenta co daje natychmiastowe uzupełnienie niedoborów i zapewniają pełną wchłanialność, ponieważ omijany jest w tym procesie układ trawienny. Kroplówki witaminowe pomagają zapobiegać kolejnym niedoborom substancji odżywczych, które są potrzebne do prawidłowego współdziałania wszystkich układów znajdujących się w naszym ciele.

W ATG MEDIC Warszawa wlewy dożylne w większości przypadków wykonujemy w oparciu o zlecenia lekarskie, poprzedzone wywiadem oraz m.in. badaniem kropli krwi pod mikroskopem szczegółowo wykonywanym przez lek. Witolda Kowalewskiego.
Istnieje także możliwość skorzystania z wlewów dożylnych w naszej klinice, po odbyciu skróconej konsultacji, wypełnieniu ankiety zdrowotnej oraz podpisaniu zgody na wykonanie zabiegu.

Po ustaleniu oczekiwań Pacjenta oraz potrzeb wynikających z przeprowadzonego wywiadu następuje wybór odpowiedniego rodzaju kroplówki. Po wykonanym zabiegu, który trwa 45-90 minut (w zależności od terapii) Pacjent wraca bez przeszkód do swoich codziennych obowiązków. Zalecamy unikanie picia alkoholu oraz stosowanie innych używek w czasie 24h po przeprowadzonym zabiegu.

Wlewy witaminowe - efekty   

Dożylne wlewy witaminowe i ich efekty

 
Na pierwsze efekty nie trzeba długo czekać, ponieważ są one odczuwalne przez naszych Pacjentów już po jednorazowym zabiegu. Częstotliwość podawania wlewów dożylnch jest ustalana indywidualnie i zależy od oczekiwanego efektu oraz stanu początkowego
Pacjenta. Najczęściej rekomenduje się podaż 1 kroplówki tygodniowo, przez okres co najmniej 4 tygodni. Większość osób odczuwa przypływ energii i znaczące polepszenie samopoczucia już w 2-gim tygodniu terapii. Odpowiedni poziom witamin wpływa m.in. na właściwy metabolizm, poprawę snu, poprawę systemu odpornościowego jak też znacznie szybszą regeneracje całego organizmu.
Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że trwałość i efekt zależy od wielu zmiennych i indywidualnych czynników.
Najczęściej wpływ na to:

Kroplówki witaminowe   

Podaż̇ wlewu witaminowego w postaci kroplówki, jak każda procedura medyczna niesie za sobą możliwość wystąpienia powikłań. Zdarzają się̨ one rzadko i z reguły są łagodne oraz przemijające. Najczęściej występujące powikłania to: senność, nudności, miejscowe zasinienie w miejscu założenia wenflonu oraz miejscowy odczyn alergiczny. Niemniej wyżej wymienione objawy występują tylko u ok. 3% Pacjentów. Terapia z wlewów dożylnych w ATG MEDIC w Warszawie odbywa się w bardzo komfortowych warunkach, gdzie Pacjent jest pod stałą opieką dyplomowanej Pielęgniarki Anestezjologicznej a czas ten może wykorzystać na relaks leżąc w komfortowym fotelu który masując przyniesie ulgę naszym mięśniom. Kroplówki witaminowe wykonujemy po uprzednim założeniu wkłucia obwodowego w okolicy przedramienia, dłoni bądź zgięcia łokciowego. Procedura założenia wkłucia wykonuje dyplomowana pielęgniarka anestezjologiczna, posiadająca do tego pełne uprawnienia. W klinice ATG MEDIC na pierwszym miejscu stawiamy przestrzeganie zasad aseptyki i antyseptyki.

Wlewy dożylne witaminowe – szereg korzyści dla Twojego ciała

 
Ze względu na szerokie spectrum działania, kroplówki witaminowe mają duże możliwości pomocy osobom borykającym się z różnorodnymi schorzeniami. Wskazaniami do podaży wlewów są między innymi:

Wlewy witaminowe – czy mają przeciwwskazania?

 
Tak jak każde zabiegi, wlewy dożylne posiadają również przeciwwskazania. Nie zalecamy stosowania terapii z wlewów dożylnych osobom które zmagają się z poniższymi problemami:
Pamiętaj, że witaminy są bardzo ważne dla naszego zdrowia. To dzięki nim nasz organizm jest w stanie sam się leczyć, regenerować, rozwijać jak też stawiać czoła kolejnym wyzwaniom. Zapewniamy, że w naszej Klinice spotkasz się z pełnym profesjonalizmem, przyjazną atmosferą i poczujesz, że wlewy witaminowe są właśnie dla Ciebie.
wlewy dożylne