fbpx

ATG Medic

Wlewy dożylne Warszawa

Skontaktuj się z nami

Nie wiesz czy terapia ozonem będzie dla Ciebie odpowiednia?

Rodzaje wlewów dożylnych   

Wlewy dożylne w Warszawie

Wlewy dożylne to inaczej kroplówki witaminowe, które są najłatwiej przyswajalne dla naszego organizmu. Dostarczają one wszelkiego rodzaju substancji odżywczych, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. W skład takich kroplówek wchodzą mikroelementy, witaminy oraz aminokwasy które są powszechnie szeroko stosowane w formie suplementów doustnych, niestety w tym przypadku skuteczność wchłaniania jest dużo mniejsza z uwagi na fakt przebycia tychże przez układ trawienny. Większość z nas była kiedyś w szpitalu, pomimo, że zapewne nie wspominamy tego pobytu z uśmiechem na ustach to dobrze pamiętamy, że największą skuteczność w uśmierzeniu bólu bądź osiągnięciu założonych efektów leczenia przynosiły właśnie kroplówki.

Metody wlewów dożylnych   

Dożylna terapia witaminowa to wyjątkowa metoda aby wspomóc swój organizm w czasie jego osłabienia bądź choroby. Kroplówki witaminowe skutecznie zabezpieczają nasz organizm także przed powstaniem chorób, potrafią zniwelować ich przyczyny oraz objawy. Jeśli chcesz pomóc swojemu organizmowi, zadbać o swoje samopoczucie i zdrowie to wlewy dożylne są właśnie dla Ciebie.

Terapia z wlewów dożylnych to najskuteczniejsza metoda przywrócenia równowagi w organizmie i odżywania komórek ciała. Składniki odżywcze m.in. witaminy i aminokwasy podawane są w formie dożylnej i trafiają bezpośrednio do krwiobiegu Pacjenta co daje natychmiastowe uzupełnienie niedoborów i zapewniają pełną wchłanialność, ponieważ omijany jest w tym procesie układ trawienny. Kroplówki witaminowe pomagają zapobiegać kolejnym niedoborom substancji odżywczych, które są potrzebne do prawidłowego współdziałania wszystkich układów znajdujących się w naszym ciele.

W ATG MEDIC Warszawa wlewy dożylne w większości przypadków wykonujemy w oparciu o zlecenia lekarskie, poprzedzone wywiadem oraz m.in. badaniem kropli krwi pod mikroskopem szczegółowo wykonywanym przez lek. Witolda Kowalewskiego.
Istnieje także możliwość skorzystania z wlewów dożylnych w naszej klinice, po odbyciu skróconej konsultacji, wypełnieniu ankiety zdrowotnej oraz podpisaniu zgody na wykonanie zabiegu.

Po ustaleniu oczekiwań Pacjenta oraz potrzeb wynikających z przeprowadzonego wywiadu następuje wybór odpowiedniego rodzaju kroplówki. Po wykonanym zabiegu, który trwa 45-90 minut (w zależności od terapii) Pacjent wraca bez przeszkód do swoich codziennych obowiązków. Zalecamy unikanie picia alkoholu oraz stosowanie innych używek w czasie 24h po przeprowadzonym zabiegu.

Efekty   

Na pierwsze efekty nie trzeba długo czekać, ponieważ są one odczuwalne przez naszych Pacjentów już po jednorazowym zabiegu. Częstotliwość podawania wlewów dożylnch jest ustalana indywidualnie i zależy od oczekiwanego efektu oraz stanu początkowego
Pacjenta. Najczęściej rekomenduje się podaż 1 kroplówki tygodniowo, przez okres co najmniej 4 tygodni. Większość osób odczuwa przypływ energii i znaczące polepszenie samopoczucia już w 2-gim tygodniu terapii. Odpowiedni poziom witamin wpływa m.in. na właściwy metabolizm, poprawę snu, poprawę systemu odpornościowego jak też znacznie szybszą regeneracje całego organizmu.
Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że trwałość i efekt zależy od wielu zmiennych i indywidualnych czynników.
Najczęściej wpływ na to:

Kroplówki witaminowe   

Podaż kroplówki jak każda procedura medyczna niesie za sobą możliwość wystąpienia powikłań. Zdarzają się one rzadko i z reguły są łagodne oraz przemijające. Najczęściej występujące powikłania to: senność, nudności, miejscowe zasinienie w miejscu założenia wenflonu oraz miejscowy odczyn alergiczny. Niemniej wyżej wymienione objawy występują tylko u ok. 3% Pacjentów. Terapia z wlewów dożylnych w ATG MEDIC w Warszawie odbywa się w bardzo komfortowych warunkach, gdzie Pacjent jest pod stałą opieką dyplomowanej Pielęgniarki Anestezjologicznej a czas ten może wykorzystać na relaks leżąc w komfortowym fotelu który masując przyniesie ulgę naszym mięśniom. Kroplówki witaminowe wykonujemy po uprzednim założeniu wkłucia obwodowego w okolicy przedramienia, dłoni bądź zgięcia łokciowego. Procedura założenia wkłucia wykonuje dyplomowana pielęgniarka anestezjologiczna, posiadająca do tego pełne uprawnienia. W klinice ATG MEDIC na pierwszym miejscu stawiamy przestrzeganie zasad aseptyki i antyseptyki.
Ze względu na szerokie spectrum działania, kroplówki witaminowe mają duże możliwości pomocy osobom borykającym się z różnorodnymi schorzeniami. Wskazaniami do podaży wlewów są między innymi:
Tak jak każde zabiegi, wlewy dożylne posiadają również przeciwskazania. Nie zalecamy stosowania terapii z wlewów dożylnych osobom które zmagają się z poniższymi problemami:
Pamiętaj, że witaminy są bardzo ważne dla naszego zdrowia. To dzięki nim nasz organizm jest w stanie sam się leczyć, regenerować, rozwijać jak też stawiać czoła kolejnym wyzwaniom. Zapewniamy, że w naszej Klinice spotkasz się z pełnym profesjonalizmem, przyjazną atmosferą i poczujesz, że wlewy witaminowe są właśnie dla Ciebie.
wlewy dożylne
wlewy dożylne