fbpx

ATG Medic

Biorezonans Warszawa

Umów się na wizytę

Biorezonans BICOM Optima - charakterystyka

Aparat Biorezonans BICOM Optima to urządzenie, które wykorzystywane jest w ramach nowoczesnej, skutecznej i bezinwazyjnej metody leczniczej. Klasyfikowana jest w grupie metod medycyny alternatywnej. Wykorzystanie aparatu BICOM Optima pozwala na diagnostykę i leczenie wielu schorzeń przy wyeliminowaniu ewentualnych skutków ubocznych.

Czym jest Biorezonans BICOM Optima?

Biorezonans BICOM Optima to urządzenie diagnostyczno-terapeutyczne. Wykorzystywane jest w ramach terapii biorezonansowej i pozwala nie tylko na skuteczną diagnostykę wybranych schorzeń, ale również na leczenie i monitorowanie postępów terapii. Aparat BICOM Optima produkowany jest od kilkudziesięciu lat przez niemiecką firmę REGUMED® z siedzibą w Monachium. Urządzenie posiada kilka programów terapeutycznych, dzięki czemu jego działanie można dostosować bezpośrednio do potrzeb pacjenta oraz schorzenia, z którym się boryka. Sprzęt składa się z aparatu, maty modulacyjnej oraz elektrody wyjściowej, która podaje sygnał do pacjenta. W Polsce Biorezonans BICOM Optima firmy REGUMED® stosowany jest od 1993 roku. Obecnie urządzenie z powodzeniem używane jest w 90 krajach na całym świecie. W niektórych z nich stanowi wyposażenie szpitali stanowiąc alternatywną metodę terapii.

Założenia działania mechanizmu BICOM Optima?

Zgodnie z aktualnymi badaniami z obszaru fizyki kwantowej, wszystkie cząsteczki materii emitują fale elektromagnetyczne. Dotyczy to również komórek organizmu ludzkiego oraz szkodliwych drobnoustrojów, które stanowią dla nich zagrożenie. Zasada ta wykorzystywana jest w ramach terapii biorezonansowej i na niej swoje działanie opiera aparat BICOM Optima. Urządzenie jest w stanie odczytywać długość i częstotliwość fal elektromagnetycznych, które mają indywidualny charakter. Kolejnym krokiem jest analiza odczytu w postaci wzoru częstotliwości.
To co ważne to fakt, że aparat BICOM Optima może korzystać ze wzorów pobieranych zarówno z komórek organizmu człowieka, jak i drobnoustrojów i substancji, które ten organizm obciążają. Urządzenie odpowiada za ich podział na drgania harmonijne (zdrowe i prawidłowe) oraz dysharmonijne (nieprawidłowe i chorobotwórcze). W zależności od rodzaju zarejestrowanych drgań, różni się odpowiedź BICOM Optima oraz działanie terapii biorezonansowej.

Na czym polega działanie terapeutyczne BICOM Optima?

Kluczem w przypadku BICOM Optima jest działanie terapeutyczne aparatu. Występuje ono po podziale drgań na harmonijne i dysharmonijne. Następnie prawidłowe drgania są wzmacniane oraz przesyłane w odpowiedzi zwrotnej do organizmu. W ten sposób poprawia się jego funkcjonowanie oraz odporność. Ta alternatywna terapia medyczna pozwala na poprawę funkcjonowania organizmu bez konieczności stosowania środków farmakologicznych.
Nieco inaczej wygląda to w przypadku drgań dysharmonijnych. Po ich rejestracji aparat BICOM Optima odwraca te drgania. Następnie ich lustrzane odbicie przesyłane jest z powrotem do organizmu. Wszystko po to, aby zredukować negatywny wpływ czynników chorobotwórczych na organizm oraz docelowo doprowadzić do jego wyzdrowienia. Pod tym względem terapia biorezonansowa przyspiesza leczenie oraz minimalizuje ryzyko nawrotu schorzeń i ponownego rozwoju szkodliwych drobnoustrojów w organizmie pacjenta. Pacjent nie musi specjalnie przygotowywać się do badania biorezonansem BICOM Optima.

Diagnostyka z BICOM Optima Warszawa

Urządzenie BICOM Optima wykorzystywane jest w diagnostyce różnego rodzaju schorzeń. Aparat z powodzeniem sprawdzi się przy diagnostyce:
W trakcie badania wykorzystuje się testy wg metody pięciu elementów, która pochodzi bezpośrednio z alternatywnej medycyny chińskiej. Nasi terapeuci ATG MEDIC mają wieloletnie doświadczenie oraz regularnie podnoszą swoje kompetencje na cyklicznych szkoleniach, dzięki czemu nasi Pacjenci mają pewność odpowiednio poprowadzonej diagnostyki biorezonansem.

Do jakich terapii wykorzystujemy aparat BICOM Optima w klinice ATG Medic w Warszawie?

Ze względu na szeroki potencjał zastosowania i wysoką skuteczność działania aparatu
BICOM Optima, wykorzystywany on jest w leczeniu wielu schorzeń. W klinice medycyny
regeneracyjnej ATG Medic w Warszawie urządzenie wykorzystujemy w leczeniu m.in.:

Metoda ta jest całkowicie bezpieczna również dla najmłodszych pacjentów, dzięki czemu z powodzeniem wykorzystuje się ją w leczeniu alergii pokarmowych u dzieci poniżej 3. roku życia. Leczenie biorezonansem w Warszawie prowadzimy z wykorzystaniem najnowszego aparatu BICOM Optima.

Czy po terapii biorezonansowej mogą pojawić się jakieś dolegliwości?

W zdecydowanej większości przypadków terapia biorezonansowa jest dobrze tolerowana przez organizm pacjenta. Z powodzeniem poddawani są jej pacjenci w różnym wieku, w tym również dzieci i osoby starsze. Zastosowanie leczenia z aparatem BICOM Optima nie powoduje długotrwałych skutków ubocznych i zagrożenia dla zdrowia lub życia pacjenta. W poszczególnych przypadkach po usunięciu toksyn z organizmu mogą pojawiać się takie dolegliwości jak lekkie nudności, ból głowy i zmęczenie. Mają one charakter krótkotrwały i przechodzą samoistnie w ciągu kilku lub kilkunastu godzin. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia tych objawów, warto pić co najmniej około 1,5-2 litrów niegazowanej wody dziennie. W ten sposób przyspiesza się wydalanie toksyn z organizmu, co wspiera działanie terapii biorezonansowej.

Czy występują przeciwwskazania do stosowania biorezonansu?

Urządzenie BICOM Optima powinno być stosowane bardzo odpowiedzialnie. Choć zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny, to jednak występują określone przeciwwskazania do jego stosowania. Terapia biorezonansowa nie powinna być stosowana przez kobiety znajdujące się w I trymestrze ciąży, osoby ze wszczepionym stymulatorem serca, metalowymi implantami w ciele, rozpoznanymi nowotworami oraz chorujące na padaczkę.