fbpx

ATG Medic

Leczenie boreliozy

Leczenie boreliozy biorezonansem w Warszawie

Borelioza to bardzo poważne zagrożenie. Niewłaściwie zdiagnozowana i nieleczona może powodować dotkliwe konsekwencje zdrowotne dotyczące m.in. tkanki łącznej, mięśniowej i nerwowej. W klinice ATG MEDIC w Warszawie proponujemy skuteczne diagnozowanie i leczenie boreliozy biorezonansem BICOM Optima. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą leczenia alternatywnego.

Borelioza – charakterystyka choroby

Borelioza to bardzo groźna choroba odkleszczowa. W nomenklaturze medycznej nazywana jest zamiennie: boreliozą z Lyme, chorobą z Lyme oraz krętkowicą kleszczową. Choroba wywoływana jeszcze przez szkodliwe bakterie przenoszone przez kleszcze. Według obecnych danych Polska jest krajem o średnim i wysokim ryzyku zakażenia boreliozą.

Podział boreliozy na trzy etapy

Borelioza to bardzo groźna choroba odkleszczowa. W nomenklaturze medycznej nazywana jest zamiennie: boreliozą z Lyme, chorobą z Lyme oraz krętkowicą kleszczową. Choroba wywoływana jeszcze przez szkodliwe bakterie przenoszone przez kleszcze. Według obecnych danych Polska jest krajem o średnim i wysokim ryzyku zakażenia boreliozą.

Podział boreliozy na trzy etapy

Okres wylęgania boreliozy trwa od 3 do nawet 30 dni. Niestety w wielu przypadkach symptomy pojawiają się zdecydowanie później. Samą boreliozę dzieli się na trzy etapy:

 • postać wczesna ograniczona (objawy pojawiają się po 1-8 tygodniach),
 • postać wczesna rozsiana (objawy pojawiają się w II fazie choroby po 3-26 tygodniach),
 • postać późna (objawy pojawiają się po 6 miesiącach, czasem nawet po wielu latach).

Im szybciej choroba zostanie dokładnie zdiagnozowana, tym większe szanse na jej wyleczenie i mniejsze ryzyko występowania poważnych powikłań, w tym stanów zagrażających życiu pacjenta. Właśnie dlatego w przypadku niepokojących objawów warto skorzystać z diagnostyki i leczenia boreliozy biorezonansem BICOM Optima, co oferujemy w ATG MEDIC w Warszawie.

Jakie objawy powinny Cię niepokoić?

Trudność w rozpoznaniu boreliozy stanowi fakt, że u wielu pacjentów choroba trwa w ukryciu i na początku nie daje wyraźnych objawów. W tym czasie jednak bakterie i inne patogeny odkleszczowe powodują spustoszenie w organizmie człowieka. Jeżeli ugryzł Cię kleszcz, to powodem do niepokoju są takie objawy, jak m.in.: bóle głowy, nerwobóle, sztywność karku, bezsenność, zaburzenia czucia czy też mrowienie i drętwienie kończyn. Mogą one sugerować występowanie boreliozy oraz koinfekcji.

Diagnostyka i leczenie boreliozy biorezonansem

W klinice medycyny regeneracyjnej ATG MEDIC w Warszawie oferujemy leczenie biorezonansem boreliozy. Posiadamy obszerny i nowoczesny test, dzięki któremu jesteśmy w stanie zdiagnozować występowanie aż 61 patogenów powiązanych z chorobami odkleszczowymi. Na tej podstawie przygotowujemy skuteczne leczenie. Terapia boreliozy biorezonansem BICOM Optima polega na analizie wzorów częstotliwości i występowania patogenów, a następnie na wysyłaniu do organizmu odpowiedzi zwrotnej. Jej celem jest zredukowanie, a z czasem wyeliminowanie problemu zdrowotnego.

Biorezonans stanowi cenne wsparcie dla klasycznego leczenia boreliozy z wykorzystaniem środków farmakologicznych. Bakterie ulegają zniszczeniu, a organizm jest stymulowany do jeszcze skuteczniejszej walki z zagrożeniem. Dzięki temu biorezonans pozwala na poradzenie sobie z formami borelii, które są oporne na działanie antybiotyków. Czas trwania terapii zależy od stopnia rozsiania infekcji, typu bakterii oraz obecnego stanu organizmu pacjenta. Dostosujemy to do Twoich indywidualnych potrzeb.

Dlaczego nie wolno zbagatelizować boreliozy?

Zakażenia boreliozą nie wolno zlekceważyć. W związku z tym, jeżeli zauważyłeś ukąszenie kleszcze u siebie lub kogoś z Twoich bliskich, to koniecznie skorzystaj z kompleksowej diagnostyki. Zlekceważenie choroby może mieć bardzo poważne konsekwencje. Schorzenie może powodować duży uszczerbek na zdrowiu, a w skrajnych przypadkach nawet zagrożenie dla życia pacjenta. Do najgroźniejszych powikłań boreliozy należą:

 • zapalenie mózgu,
 • porażenie nerwu twarzowego,
 • zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,
 • niedomykalność szpary powiek,
 • zapalenie nerwu wzrokowego,
 • parestezje,
 • sztywność szyi,
 • zapalenie stawów,
 • kardiomiopatia rozstrzeniowa,
 • zapalenie mięśnia sercowego,
 • zapalenie osierdzia i wsierdzia.

 

W przypadku niepokojących objawów lub podejrzenia zakażenia, nie zwlekaj. Skorzystaj z fachowej pomocy w ATG MEDIC w Warszawie. Za pomocą biorezonansu BICOM Optima przeprowadzimy kompleksową diagnostykę, a następnie leczenie. Wszystko po to, aby wyeliminować ogniska zakażenia oraz przywrócić pacjentowi równowagę, jednocześnie redukując ryzyko wystąpienia w przyszłości poważnych powikłań zdrowotnych.

Co w przypadku wystąpienia koinfekcji?

Często zdarza się, że borelioza występuje wspólnie z koinfekcjami. W takiej sytuacji bardzo ważne jest to, aby jednocześnie leczyć boreliozę oraz inne występujące schorzenia. Tylko w ten sposób można zagwarantować wysoką skuteczność terapii. Wiele z koinfekcji jesteś w stanie wyleczyć za pomocą biorezonansu BICOM Optima. Stosowanie go w zabiegach wzmacnia układ odpornościowy i stymuluje organizm do walki z zakażeniami i dolegliwościami bólowymi. Więcej informacji przedstawi Ci ekspert ATG MEDIC.

Zadbaj z nami o swoje zdrowie

Podejrzewasz boreliozę lub już się na nią leczysz? Skontaktuj się z nami i sprawdź możliwości terapeutyczne biorezonansu w ATG MEDIC w Warszawie. Zadbamy o odpowiednią diagnostykę patogenów oraz o wsparcie leczenia boreliozy. Zachęcamy do wybrania naszej kliniki oraz do kontaktu z naszym terapeutą w celu umówienia się na termin badania i zabiegu.