Skuteczność ozonoterapii potwierdza szereg najnowszych badań. W ostatnich kilku dekadach efekty jej stosowania stanowiły nie tylko przedmiot analiz laboratoryjnych, ale i badań klinicznych. Ozonoterapia jest stosowna w niektórych oddziałach szpitalnych jako zasadnicza bądź wspomagająca metoda leczenia.
W pierwszej kolejności zakładane jest pacjentowi wkłucie obwodowe tzw. wenflon. Następnie 0,9% NaCl zostaje poddana ozonowaniu przez przeznaczoną do tego procesu aparaturę medyczną, tworząc mieszaninę o odpowiednich proporcjach tlenu i ozonu. Ta z kolei podawana jest pacjentowi w formie 30 minutowego wlewu dożylnego.
Zwykle tego rodzaju zabiegi stosuje się raz lub kilka razy w tygodniu. Ich częstotliwość zależy od specyfiki leczonego schorzenia. Dawkowanie ozonu - na podstawie wywiadu z pacjentem - ustala lekarz bądź pielęgniarka. Wykwalifikowanych specjalistów, współpracujących z Polskim Towarzystwem Ozonoterapii, można znaleźć w klinice ATG Medic.
Skuteczność leczenia zależy od indywidualnej odpowiedzi organizmu chorego. Zazwyczaj pozbycie się lub złagodzenie objawów wymaga przyjęcia minimum 8-10 zabiegów ozonu, co najmniej raz w tygodniu. Pierwsze efekty Pacjenci odczuwają już po pierwszym tygodniu terapii.
Na rynku dostępny jest bogaty wybór preparatów dedykowanych pielęgnacji skóry problematycznej bądź z chorobami dermatologicznymi. Do najskuteczniejszych należą maści ozonowe oraz ozonowana oliwa. Wykazują one działanie przeciwzapalne i regenerujące.
Leczenie ozonem jest w pełni bezpieczną metodą terapeutyczną. Źródło ewentualnych powikłań może stanowić przekroczenie zalecanych dawek ozonu. Stąd niezwykle istotne jest, aby w trosce o swoje bezpieczeństwo pacjenci korzystali z oferty sprawdzonych klinik tj. ATG Medic, jak też konsultowali długość terapii u specjalistów zajmujących się ozonoterapią.
Większość poważnych schorzeń kardiologicznych stanowi przeciwwskazanie czasowe do wdrożenia leczenia mieszaniną tlenowo-ozonową. Aby pacjent mógł skorzystać z tej metody terapeutycznej, powinien kontrolować chorobę wieńcową, zaś mięsień sercowy musi mieć czas na regenerację po przebytym zawale. Wskazane jest także ustabilizowanie ciśnienia tętniczego. Przy tego typu schorzeniach zalecana jest konsultacja lekarska.
Biorezonans to metoda diagnostyczna i terapeutyczna oparta na założeniu, że każda komórka
w ciele emituje charakterystyczne drgania elektromagnetyczne. Urządzenia do biorezonansu
mają wykrywać te drgania i wprowadzać korekty w celu przywrócenia równowagi i zdrowia.
Wlew dożylny to inaczej znana każdemu kroplówka. Jego zadaniem jest dostarczenie bezpośrednio składników odżywczych do krwiobiegu. Jest to najszybsza forma podania leku lub składników odżywczych i charakteryzuje się najlepszą przyswajalnością podawanych substancji. Za pomocą wlewu dożylnego podawane są wszelkiego rodzaju kompleksy witaminowe, mikroelementowe, minerałowe, regeneracyjne oraz wiele innych preparatów dostosowanych do potrzeb danego organizmu.
Czas trwania wlewu może być różny. Zależy on przede wszystkim od ilości podawanej substancji, jej specyfiki, wieku i kondycji pacjenta oraz jego wagi. Uśredniając czas podania kroplówki witaminowej, odżywczej lub regenerującej najczęściej sięga przedziału czasowego między 45 a 90 minut. Niektóre wlewy dożylne trwają zaledwie pół godziny jak np. ozonoterapia (wlew z ozonu).
Wlew dożylny jest skuteczniejszy i działa szybciej w porównaniu z lekami i suplementami, stosowanymi doustnie. Przyswajalność substancji waha się w przedziale 92–100%. Przyczyną jest bezpośredni oddziaływanie substancji odżywczych, witamin i minerałów na krwioobieg, co wiąże się z doskonałą absorpcją i uzyskaniem wysokiego stężenia podanych substancji we krwi.
Glutation jest trójpeptydem, złożonym z trzech aminokwasów: kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny. Występuje w każdej komórce, jednak w wyniku procesów starzeniowych, stresu, intensywnego wysiłku fizycznego i innych czynników jego poziom może być zbyt niski. Niedobór tego aminokwasu spowodowany jest starzeniem się organizmu, stosowaniem nieprawidłowej diety, w tym produktów wysokoprzetworzonych, stresem i infekcjami. Ten silny antyoksydant podawany w formie kroplówki zmniejsza m.in. efekty starzeniowe, działa wzmacniająco i regenerująco.
Wlewy dożylne mogą nieznacznie podnosić ciśnienie krwi z uwagi na zwiększenie jej objętości w wyniku podania kroplówki bezpośrednio do krwiobiegu. Warto pamiętać o konsultacji lekarskiej przed podażą wlewu dożylnego, aby wykluczyć ewentualne przeciwskazania oraz dopasować terapie stricte do potrzeb Pacjenta.
Podanie wlewu dożylnego nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Na kilka dni przed wlewem, unikaj spożywania alkoholu oraz substancji, które mogą wpłynąć na twoje zdrowie i wyniki badań (np. niektóre suplementy diety). W dniu zabiegu włóż wygodne ubranie, które umożliwi łatwy dostęp do miejsca, gdzie będzie podawany wlew (np. ramię). Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, spożyj lekki posiłek przed zabiegiem i zadbaj o odpowiednie nawodnienie.
Tak, wlew dożylny nie eliminuje w żaden sposób Pacjenta z aktywności w dniu podania preparatu. Po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków, należy jednak unikać przyjmowania alkoholu, kawy oraz innych używek jak też unikać korzystania z sauny przez co najmniej 24 godziny po wykonanej kroplówce.
Podawane przez nas preparaty są bezpieczne, sprawdzone i pochodzą z certyfikowanych aptek na terenie UE. Niektóre osoby mogą odczuwać skutki uboczne, przeważnie spowodowane założeniem wkłucia obwodowego (wenflonu). Należą do nich m.in. ból lub dyskomfort w miejscu wkłucia, zaczerwienienie skóry lub rozpieranie w czasie podawania kroplówki. Jeśli objawy są intensywne bądź długotrwałe, należy skonsultować się z lekarzem bądź pielęgniarką.
Kroplówka regeneracyjna stosowana jest w sytuacjach silnego przemęczenia organizmu, spowodowanego najczęściej nadmiernym wysiłkiem fizycznym, psychicznym oraz w wyniku przebytych chorób. Jest to szybka droga do regeneracji organizmu dzięki łatwej i szybkiej przyswajalności składników odżywczych. Zaś dzięki wlewom witaminowym m.in. uzupełniamy niedobory, wzmacniamy nasz system immunologiczny, poprawiamy samopoczucie i przywracamy prawidłowe funkcjonowanie wszystkich układów naszego organizmu.
Wlewy witaminowe są w pełni bezpieczne, gdy są przeprowadzane i prawidłowo dobrane są przez wykwalifikowany personel medyczny posiadający wiedzę oraz doświadczenie. Jednak jak każda procedura medyczna, mogą wiązać się z pewną grupą ryzyka, do takich należą m.in.: reakcje alergiczne, krwiak bądź stan zapalny w miejscu wkłucia.
Wlewy witaminowe przynoszą szereg korzyści, w tym poprawę samopoczucia, wzmocnienie układu odpornościowego, redukcję stresu i zmęczenia, poprawę stanu skóry, włosów i paznokci, szybsze odzyskiwanie sił po wysiłku fizycznym lub chorobie.