Kroplówki minerałowe to w ostatnim czasie popularny sposób wśród sportowców (zarówno profesjonalistów, jak i amatorów ćwiczących wyłącznie dla przyjemności) na wzmocnienie i regenerację zmęczonego intensywnymi treningami organizmu. Dożylna suplementacja zapewnia pełne wchłonięcie zawartych w kroplówce substancji odżywczych.

Co powinny zawierać dobre kroplówki minerałowe dla osób aktywnych fizycznie?

Wlew dożylny, aby przynosił oczekiwane rezultaty, powinien być dobrany indywidualnie, po wykonaniu i analizie stosownych badań lub konsultacji. W większości przypadków w kroplówce znajdują się witaminy (C, E, witaminy z grupy B), elektrolity oraz ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu pierwiastki – przede wszystkim magnez, chrom, cynk, jod, fluor, oraz selen.

Dzięki kroplówkom minerałowym możliwe jest skuteczne uzupełnienie brakujących witamin, minerałów i mikroelementów. W konsekwencji pozwala to nie tylko na szybszą regenerację organizmu, ale również jego wzmocnienie, przywrócenie energii i zwiększenie koncentracji.

Jaka kroplówka minerałowa sprawdzi się najlepiej?

Warto wiedzieć, że wlewy dożylne są różnorodne, a ich wybór powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb organizmu. W przypadku osób aktywnych fizycznie najlepszym rozwiązaniem będą kroplówki regeneracyjne, przywracające organizmowi równowagę po intensywnym wysiłku fizycznym, przemęczeniu i długotrwałym stresie. W tym przypadku najważniejszymi składnikami, na które składa się wlew dożylny, są witaminy (C, D, E, A, H, B5, witamina PP) oraz sód i potas. Taki wlew charakteryzuje się szybkim i długotrwałym działaniem. Dodatkowo dodaje energii, a także zapobiega powstawaniu uciążliwych zakwasów.

W przypadku osób aktywnych fizycznie przydatne mogą być również kroplówki z magnezem wspomagające funkcjonowanie układu mięśniowego, krwionośnego i nerwowego. Odpowiednia doza magnezu pozwala na eliminację problemu uciążliwego zmęczenia, drażliwości, bezsenności i skurczy mięśni. Magnez dla osób aktywnych fizycznie jest bardzo ważny, a podawanie go w formie dożylnej to gwarancja odpowiedniego wchłaniania.

Jeśli jesteś fanem uprawiania sportu i chcesz wzmocnić swój organizm, skorzystaj z usługi wlewów dożylnych w Klinice ATG Medic. Kroplówkę minerałową dobierzemy indywidualnie do Twoich potrzeb, po szczegółowym wywiadzie lekarskim.