Detoksykacja za pomocą kroplówki polega na dożylnym wprowadzeniu substancji stymulujących i wzmacniających organy odpowiadające za oczyszczanie organizmu. Składniki kroplówki to witaminy, minerały, aminokwasy oraz inne substancje, których zadaniem jest zniwelowanie działania toksyn. W konsekwencji można osiągnąć prawidłowe działanie wszystkich narządów, zachować zdrowie i równowagę psychiczną.

Czynniki, które zaburzają proces detoksykacji w organizmie

Z powodu nagromadzenia się toksyn i zbędnych produktów przemiany materii z każdym dniem można odczuwać gorsze samopoczucie. Czynniki, które mogą generować niewłaściwy przebieg procesów regeneracyjnych w organizmie to między innymi:

  • brak lub nadmiar ruchu
  • narażenie organizmu na zbyt dużą ilość używek – papierosów, kawy, narkotyków i alkoholu
  • nadmierne i długotrwałe narażenie na stres
  • dieta oparta na niezdrowych i przetworzonych produktach

Wlew dożylny może być doraźnym środkiem w wielu przypadkach zatrucia organizmu. Oczyszczanie odbywa się głównie w wątrobie, oddziałuje również na układ limfatyczny, skórę, nerki, płuca i jelita. Dobrym rozwiązaniem na wykształcenie prawidłowych procesów biochemicznych jest zmiana nawyków i prowadzenie zdrowego stylu życia.

Wlew dożylny – kto może skorzystać?

Dzięki odpowiednio zbilansowanemu składowi, detoksykacja za pomocą kroplówki jest bezpieczna i przynosi szybkie efekty. Przeprowadzane wlewy dożylne w Warszawie są przeznaczone również dla osób zdrowych, które chcą zregenerować, wzmocnić i nawodnić organizm. Tego rodzaju zabieg uzupełnia niedobory witamin, wypłukuje toksyny i pomaga w leczeniu chorób przewlekłych. Może być także stosowany wspomagająco podczas regeneracji po zabiegach medycyny estetycznej. Wlew dożylny skutecznie nawadnia organizm, wspomaga wydolność i sposób funkcjonowania układu odpornościowego, a dzięki temu, że poprawia proces regeneracji komórek i tkanek, przyspiesza również gojenie się ran.

Wlewy dożylne w Warszawie mogą być podawane w wyniku konsultacji lekarskiej – wówczas dostosowywany jest konkretny preparat. Dożylna forma detoksykacji może być zastosowana u wszystkich osób, u których występują czynniki wskazujące na konieczność zastosowania takiej terapii. Ważne jest również wzięcie pod uwagę ewentualnych przeciwwskazań.

W ATG Medic oferujemy detoksykację za pomocą kroplówki, która z pewnością może przynieść zadowalające efekty. Składniki kroplówki dobieramy indywidualnie, po przeprowadzeniu konsultacji.