Biorezonans magnetyczny to metoda badań, która łączy w sobie osiągnięcia współczesnej nauki z tradycyjną medycyną. Dzięki niemu można sprawdzić, w jakiej kondycji jest organizm człowieka jako całość, uwzględniając zbadanie poszczególnych układów i narządów.

Jak wygląda badanie biorezonansem magnetycznym?

Podczas badania pacjent jest w pozycji siedzącej i trzyma w dłoniach metalowe końcówki aparatu, które wyglądem przypominają elektrody. Całość badania polega na przejściu przez organizm prądu o różnych częstotliwościach. Na tej podstawie udaje się sprawdzić, czy w organizmie zauważalne są odstępstwa od normy na poziomie energetycznym.

Badanie jest całkowicie bezbolesne i komfortowe dla pacjenta. Nie trzeba się do niego szczególnie przygotowywać. Warto jednak wiedzieć, że samo badanie można trwać od kilkudziesięciu minut aż do dwóch godzin. Przeciwwskazaniem do biorezonansu magnetycznego jest rozrusznik serca – prąd może zaburzyć jego prawidłowe funkcjonowanie, co w konsekwencji spowodować problemy zdrowotne.

Co można sprawdzić za pomocą biorezonansu magnetycznego?

Biorezonans magnetyczny jest metodą, która pozwala na sprawdzenie wielu aspektów ludzkiego organizmu. Przede wszystkim podczas badania można uzyskać informacje dotyczące tego, czy organizm został zainfekowany przez pasożyty, grzyby oraz bakterie. Te mogą być nieoczywistą przyczyną wielu schorzeń. Poza tym biorezonans wykrywa również alergie pokarmowe, których często nie można wykazać za pomocą tradycyjnych testów alergicznych.

W czasie badanie energia poszczególnych komórek ludzkiego organizmu jest ze sobą porównywana. Dzięki temu można sprawdzić, które z nich pracują prawidłowo, a które wykazują nadmierny wydatek energetyczny. Cała procedura pozwala na wdrożenie odpowiedniej metody leczenia.

Biorezonans magnetyczny w terapii antynikotynowej z detoksem

Biorezonans stosowany jest również jako metoda terapii antynikotynowej. Po pierwsze w czasie badania można sprawdzić, w jak dużym stopniu organizm zainfekowany jest nikotyną. Po drugie fale elektromagnetyczne pozwalają uśpić głód nikotynowy. Badanie indukuje również rozpad szkodliwych substancji i wydalanie toksyn z organizmu. Pozwala na odtrucie i odkwaszenie na poziomie komórkowym.

Biorezonans magnetyczny to badanie, które daje zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi wiele możliwości. Przede wszystkim zapewnia wielowymiarową diagnostykę, co w następnej kolejności umożliwia dobranie odpowiedniej metody leczenia. Jeśli zmagasz się z jakimikolwiek dolegliwościami i wciąż nie znasz ich przyczyny – zgłoś się do ATG Medic. Wykonujemy biorezonans magnetyczny przy użyciu profesjonalnego sprzętu, który pozwala na niezwykle precyzyjną i dokładną diagnostykę.