Sportowcy narażeni są na wszelkiego rodzaju niebezpieczne urazy. Intensywne sesje treningowe stanowią ogromne obciążenie dla organizmu. Profesjonaliści wiedzą, że suplementacja jest niezwykle ważna. Osoby, którym zależy na dobrych wynikach, wzmocnieniu organizmu i regeneracji mięśni coraz częściej decydują się na kroplówki aminokwasowe. Jest to rozwiązanie, po które sięgają również osoby starsze bądź stale narażone na stres i intensywny tryb życia. Sprawdź, czym jest kroplówka aminokwasowa i jakie składniki wchodzą najczęściej w jej skład.

Czym jest kroplówka aminokwasowa?

Aminokwasy są podstawowymi elementami budującymi, które spełniają szereg ważnych funkcji. Niezwykle istotne jest to, aby stale dbać o ich odpowiedni poziom. Kroplówka aminokwasowa to mieszanka składników egzogennych, których ludzki organizm nie jest w stanie wyprodukować samodzielnie. Wlew dożylny sprawia, że aminokwasy przedostają się bezpośrednio do krwiobiegu. W przeciwieństwie do tabletek czas przyswajania jest zdecydowanie krótszy. Ponadto organizm nie musi przetrawiać podawanej substancji. Przed podaniem kroplówki konieczna jest konsultacja z lekarzem, który za pomocą wywiadu medycznego wykluczy przeciwskazania.

Substancje w kroplówce aminokwasowej

Kroplówka aminokwasowa jest przygotowywana bezpośrednio pod indywidualne zapotrzebowanie pacjenta. Należy zwrócić uwagę na to, że każdy pacjent może mieć inne wskazania lekarskie. W skład kroplówki wchodzą najczęściej takie składniki jak:

  • L-izoleucytyna – odgrywa kluczową rolę w procesie regeneracji organizmu i reguluje poziom glukozy we krwi
  • L-walina – odpowiada za redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej i regeneruje mięśnie oraz cały organizm
  • L-alanina – poprawia siłę oraz wytrzymałość mięśniową
  • L-leucytyna – przyspiesza proces gojenia się ran i obniża poziom hormonu stresu
  • L-seryna – poprawia pracę układu odpornościowego i usprawnia procesy myślowe 

Podsumowanie

Wlewy dożylne są szczególnie popularne pośród sportowców uprawiających kulturystykę, sporty walki czy sporty drużynowe ze względu na ich pozytywny wpływ na tkankę mięśniową i cały organizm. W ATG Medic substancje zawarte w kroplówce aminokwasowej dobieramy indywidualnie, po dokładnej analizie potrzeb pacjenta.