Kwas foliowy nazywany również witaminą B9 jest niezwykle ważny dla naszego organizmu. Bierze udział w podziale komórek, w syntezie kwasów nukleinowych oraz w powstawaniu osłonek mielinowych, ochraniających włókna nerwowe przed uszkodzeniem. Poza tym pomaga komórkom czerwonym w transporcie tlenu. W jaki sposób można dostarczyć organizmowi tę substancję, by właściwie funkcjonował?

Produkty zawierające witaminę B9

Witamina B9 występuje naturalnie w produktach pochodzenia zwierzęcego jak i roślinnego. Najwięcej zawartości kwasu foliowego posiada jarmuż, szpinak, brokuły, sałata, brukselka, kalafior, kapusta, natka pietruszki oraz wiele innych roślin. Poza tym znajdziemy go w orzechach, migdałach i nasionach słonecznika. Należy jednak pamiętać, że kwas foliowy jest wrażliwy na czynniki zewnętrzne. Podczas gotowania żywności naturalnej, która zawiera tę witaminę, dochodzi w dużej mierze do jej utraty. Właśnie z tego powodu zaleca się, aby uzupełniać te niedobory poprzez syntetyczną postać kwasu foliowego. Jest on wtedy bardziej stabilny i odporny na działanie szkodliwych czynników. W tym celu warto się zdecydować na kroplówki witaminowe, które są przyswajalne przez organizm w 100 procentach.

Konsekwencje niedoboru kwasu foliowego

Skutki niedoboru kwasu foliowego mogą być bardzo poważne. Utrzymujący się przez dłuższy czas deficyt może doprowadzić do poronień, niedokrwistości, mniejszej masy urodzeniowej oraz zwiększonego ryzyka rozwoju wad wrodzonych u dziecka. Poza tym istnieje ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej u płodu, co będzie miało wpływ na późniejsze etapy ciąży, jeśli chodzi o rozwój mózgu i rdzenia kręgowego. Trzeba też pamiętać, że brak witaminy B9 może doprowadzić do depresji, miażdżycy, a nawet rozwoju niektórych nowotworów. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie tej substancji.

Nie da się przecenić roli kwasu foliowego w organizmie człowieka. Jego niedobór należy regularnie uzupełniać, gdyż w przeciwnym wypadku może dojść do rozwoju niebezpiecznych chorób. W ATG Medic oferujemy wlewy dożylne, za pomocą których możemy dostarczyć do Twojego organizmu wspominany kwas foliowy oraz wiele innych substancji. Kroplówki zapewniają dostarczenie składników odżywczych bezpośrednio do krwioobiegu, co jest gwarancją najlepszych efektów.