Coraz częściej w medycynie stosowana jest terapia ozonowa, którazapewnia bardzo silną regenerację organizmu. Ma bardzo silne właściwości utleniające. To sposób na leczenie komórek, tkanek i organów wewnętrznych poprzez oddziaływanie ozonu medycznego na krew. Dzięki ozonowaniu komórki, tkanki oraz organy wewnętrzne zaczynają sprawniej funkcjonować, co sprawia, że terapia sprawdzi się w przypadku wielu schorzeń i problemów zdrowotnych.

Terapia ozonem medycznym

 Ozon medyczny unieszkodliwia wirusy, grzyby oraz bakterie, dzięki czemu dochodzi do regeneracji organizmu oraz zniwelowania uszkodzeń tkanek. Ozon znajduje swoje zastosowanie w szeroko pojętej medycynie. Wykazuje silne działanie grzybo-, bakterio- i pierwotniakobójcze. Ponadto leczenie ozonem wykorzystuje się przy infekcjach wirusowych, ponieważ inaktywuje wirusy oraz działa utleniająco-katalitycznie w stosunku do krwi i tkanek.

Warto wspomnieć, że ozon, który można podawać również zewnętrznie, stosowany jest przy różnego rodzaju owrzodzeniach, odleżynach oparzeniach i trudno gojących się ranach.

W momencie podawania do krwi, zmienia jej właściwości fizykochemiczne i reologiczne, dając efekt w postaci znacznej poprawy mikrokrążenia.

Najważniejszą cechą ozonoterapii jest podaż go w odpowiednich dawkach, dzięki temu aktywujemy nasz system immunologiczny.

Jedną z ważniejszych zastosowań ozonoterapii jest szerokie działanie w przypadku zmian nowotworowych. Coraz częściej pojawiają się teorie, że ozon stosowany w formie dożylnej hamuje powstawanie nowych naczyń w obrębie guza. Ozon podawany w dawkach 30 a 50 ug/cm3 wywołuje znaczący wzrost stężenia interferonu, czynnika martwicy nowotworu (TNF) oraz interleukiny-2. Związki te mają bardzo istotne działania immunomodulacyjne.

Terapia ozonowa – szerokie zastosowanie w kosmetologii

Ze względu na swoje właściwości, leczenie ozonem znalazło zastosowanie także w kosmetologii. Wykorzystuje się go już od wielu lat w celu nawodnienia i poprawy jędrności skóry, a także zniwelowania zmarszczek. Na zabieg z wykorzystaniem ozonu zgłaszają się również pacjenci borykający się z cellulitem, łuszczycą, a także trądzikiem młodzieńczym. Terapia ozonowa sprawdzi się również w przypadku problemu nad-potliwości stóp, w redukcji tkanki tłuszczowej, a także przy korekcie estetycznej. Ozon znalazł również swoje zastosowanie w produktach kosmetycznych – stosowany jest m.in. przy produkcji kremów.

Terapia ozonowa, za sprawą swoich właściwości, znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny np. : urologii, stomatologii, chirurgii, ginekologii, okulistyce, neurochirurgii i ortopedii oraz dermatologii i medycynie estetycznej.