Często, gdy klasyczne metody terapii nie przynoszą skutku bądź pragnie się podejść do kwestii zdrowia całościowo oraz holistycznie, na myśl przychodzi pojęcie biorezonansu magnetycznego. Na czym polega to badanie i dla kogo jest przeznaczone? Czy trzeba się go bać? Odpowiadamy!

Czym jest biorezonans?

Biorezonans to badanie medycyny niekonwencjonalnej używane przede wszystkim jako skuteczne i cieszące się dużym uznaniem badanie diagnostyczne. Polega ono na wykrywaniu obcych, tak zwanych patologicznych drgań w ludzkim organizmie, które różnią się od normalnej częstotliwości drgania naszego ciała. Badanie jest bezbolesne i wykorzystuje zmienne pole magnetyczne. Jest również nieinwazyjne. Mimo że w trakcie sesji przepuszcza się przez organizm minimalne dawki prądu, skutki uboczne z reguły nie występują, dlatego takie sesje są dobrze tolerowane przez pacjentów. Po diagnostyce przechodzi się do odpowiedniej, indywidualnie dobranej terapii, czyli eliminacji patogennych elementów z organizmu za pomocą aparatury do biorezonansu magnetycznego.

Biorezonans – dla kogo?

Kto powinien udać się na biorezonans? Przy jakich przypadłościach jest przydatny? Biorezonansto dobre rozwiązanie dla osób, które borykają się z dokuczliwymi alergiami. Możliwe jest przeprowadzenie zarówno diagnostyki alergii, jak i odczulania przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Biorezonans sprawdzi się również przy przewlekłym bólu, chorobach autoimmunologicznych i chronicznym zmęczeniu. Wykorzystywany jest również przy zwalczaniu uzależnień – oczyszcza organizm z toksyn i dzięki temu łagodzi ewentualne objawy odstawienne. Badanie sprawdzi się również przy uciążliwej infekcji lub objawach, których przyczyna nie została wykryta za pomocą środków medycyny konwencjonalnej. Terapia może być również zastosowana w przypadku pacjentów z dolegliwościami odkleszczowymi, z problemami związanymi z pasożytami, a także bakteriami i grzybicami. Niewątpliwie zaletą biorezonansu jest również to, że na wyniki nie trzeba czekać – otrzymuje się je od razu po badaniu. Należy pamiętać jednak o tym, iż przeciwskazaniem do wykonania biorezonansu jest stymulator serca, a także I trymestr ciąży.

Biorezonans magnetyczny w Warszawie pozwala na kompleksowe zbadanie całego organizmu i otrzymanie natychmiastowych wyników mówiących o tym, co jest źródłem naszych zdrowotnych problemów. Warto z niego skorzystać zarówno wtedy, gdy chcemy potraktować biorezonans jako uzupełnienie konwencjonalnego leczenia, jak i w przypadku braku skuteczności klasycznych metod diagnostycznych i leczniczych.