fbpx

ATG Medic

Wlewy dożylne NAD+

Czas jest nieubłagany. Każdy z nas starzeje się, a w naszych organizmach zachodzą nieodwracalne zmiany. Zmienia się nasz wygląd, pogorszeniu ulega wydolność i sprawność fizyczna. W medycynie pojawiają się jednak sposoby, które pozwalają skutecznie hamować procesy starzenia. Przykładem może być tu kroplówka z koenzymem NAD+, czyli dinukleotydem nikotynoamidoadeninowym.

Czym jest kroplówka NAD+?

Dinukleotyd nikotynoamidoadeninowy to cząsteczka pomocnicza występująca we wszystkich żywych komórkach, niezbędna do prawidłowej pracy mitochondriów. Cząsteczka ma dwie formy – aktywną (znaną jako NAD+) oraz nieaktywną (NADH). NAD+ odgrywa kluczową rolę w wielu funkcjach komórkowych. Bierze udział w przekształcaniu pożywienia w energię, utrzymaniu integralności DNA oraz prawidłowym funkcjonowaniu i naprawie uszkodzonych komórek. Z wiekiem w organizmie człowieka poziom tego koenzymu spada, czego skutkiem jest niedostateczna aktywność mitochondriów, co w konsekwencji prowadzi do obumierania komórek i starzenia się. Jednak dzięki współczesnej medycynie pacjenci mają możliwość zastosowania kroplówki z NAD+, co skutecznie spowalnia proces starzenia się organizmu.

Jakie są korzyści wlewów NAD+ dla organizmu?

Jest to cząsteczka o działaniu opóźniającym proces starzenia się. Wpływa nie tylko na wygląd, ale dzięki niej cały organizm czuje się znacznie lepiej i młodziej. Zwiększenie poziomu tej biomolekuły przywraca i wzmacnia wiele aspektów zdrowotnych. Wlewy z NAD+ są bezpieczniejsze, szybsze i dają lepsze rezultaty w porównaniu z przyjmowaniem doustnym. Podawanie go w postaci infuzji gwarantuje stuprocentową biodostępność, a sam organizm regeneruje się w najlepszy możliwy sposób. Jakie są kluczowe korzyści z zastosowania kroplówek z NAD+?

Jakie są wskazania, kiedy stosować wlewy dożylne?

Wlewy dożylne z NAD+ są wskazane zwłaszcza wtedy, gdy w ludzkim organizmie powstały poważne
niedobory tego koenzymu, ponieważ mogą one prowadzić do licznych negatywnych skutków
m.in.: przewlekłego zmęczenia, przyspieszonego starzenia się, ograniczonej ochrony organizmu
np. przed promieniami UV. Na taką terapię powinni zdecydować się pacjenci, którzy:

Czy wlewy dożylne z NAD+ są bezpieczne dla pacjentów?

Jest to bardzo istotna kwestia często poruszana przez pacjentów. Pacjenci oczekują, że poddanie się terapii będzie nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne. Wlewy z NAD+ są bezpieczne, trzeba jedynie przestrzegać odpowiednich dawek i zaleceń lekarza. NAD+ naturalnie występuje w organizmie. Pełni kluczową rolę w wielu procesach metabolicznych, np. naprawie DNA i ochronie komórek. Z tego też względu suplementacja NAD+ jest bezpieczna i przynosi liczne korzyści zdrowotne w przypadku osób starszych dotkniętych deficytem tego koenzymu. Warto również podkreślić, że kroplówki z NAD+ są podawane pod nadzorem wykwalifikowanego personelu medycznego, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. Przed rozpoczęciem pacjenci powinni przejść odpowiednią ocenę medyczną, aby upewnić się, że są odpowiednio przygotowani do takiej terapii.
Jest też druga storna takiej infuzji. Należy pamiętać, że każdy organizm jest inny i może inaczej zareagować. Istnieje zatem możliwość wystąpienia kilku niepożądanych reakcji organizmu. Do najczęstszych, które mogą wystąpić należą:
Mimo kilku niepożądanych działań, które mogą wystąpić, to wlewy z NAD+ uznawane są za bezpieczne i skuteczne rozwiązanie przynoszące szereg korzyści zdrowotnych.

Czy kroplówki z NAD+ są skuteczne?

Takie kroplówki są skuteczne i przynoszą liczne korzyści dla organizmu, pod warunkiem że ich stosowanie wynika ze stwierdzonych wskazań zdrowotnych. Wlewy muszą być przeprowadzone zasadnie i wynikać z potrzeb danej osoby. Trzeba również wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, które uniemożliwiłby zastosowanie wlewu z NAD+. Takie terapie zawsze są poprzedzone odpowiednią diagnostyką, a w razie potrzeby także dodatkowymi badaniami.

Jak przygotować się do przyjęcia NAD+

Można wyróżnić kilka kroków, które należy przejść, ale upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań i można bezpiecznie przyjąć NAD+. W pierwszej kolejności należy odbyć konsultację z lekarzem, który przeanalizuje historie odbytych chorób, potrzeby zdrowotne pacjenta i zleci odpowiednią dawkę. W razie potrzeby lekarz może zlecić przeprowadzenia dodatkowych badań np. badania krwi, aby ocenić ogólny stan zdrowia i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Podczas wywiadu z lekarzem należy go poinformować o wszelkich przyjmowanych lekach, ponieważ niektóre z nich mogą mieć interakcje z NAD+ lub wpływać na skuteczność terapii. Jeżeli nie będzie żadnych przeszkód, to pacjent może przyjąć kroplówkę.

Wlewy dożylne z NAD+ w Warszawie

Wlewy z koenzymem NAD+ to innowacyjna i skuteczna metoda wspierania regeneracji organizmu, poprawy poziomu energii oraz spowalniania procesów starzenia. Dzięki naukowo udowodnionym korzyściom, coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj terapii, aby poprawić swoje samopoczucie i jakość życia.
Jeśli jesteś zainteresowany doświadczaniem pozytywnych efektów terapii NAD+, serdecznie zapraszamy do Kliniki Medycyny Regeneracyjnej ATG Medic w Warszawie. Nasz zespół doświadczonych specjalistów zapewni Ci profesjonalną opiekę i indywidualnie dopasowane podejście do Twoich potrzeb zdrowotnych.