Alergie pokarmowe u dzieci zdarzają się dosyć często i są przyczyną niepokoju rodziców. Ich objawy mogą być różne, jednak zawsze są wynikiem nieprawidłowej reakcji organizmu na spożycie wybranych pokarmów. Konsekwencją tego jest utrudnione codzienne funkcjonowanie i możliwość powstawania poważniejszych problemów zdrowotnych. W ostatnich latach popularność zyskują innowacyjne metody radzenia sobie z tym problemem, do których można zaliczyć odczulanie biorezonansem.

Odczulanie biorezonansem BICOM Optima – charakterystyka

Odczulanie biorezonansem jest stosunkowo nową metodą leczenia alergii pokarmowych u dzieci. Ten rodzaj terapii zyskuje coraz większe grono zwolenników. Za popularnością tej formy odczulania stoi obietnica skuteczności i możliwości osiągnięcia szybkich oraz trwałych rezultatów.

Warto wspomnieć, że leczenie alergii pokarmowych u dzieci przy użyciu biorezonansu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. W związku z tym nie występuje bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia w postaci skutków ubocznych. Co więcej, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod zwalczania alergii, które polegają na nakłuwaniu skóry, terapia biorezonansowa jest procesem całkowicie bezbolesnym.

Jak wygląda odczulanie biorezonansem? 

W przypadku tej metody, zarówno badanie, jak i samo odczulanie polega na wykorzystaniu specjalnie zaprogramowanych fal elektromagnetycznych. Ich zadaniem jest dostarczenie informacji zwrotnych, na podstawie których można skutecznie wykrywać pokarmy wywołujące u pacjenta reakcję alergiczną. Zwrotne przesłanie lustrzanego odbicia fal elektromagnetycznych pozwala na zwiększenie tolerancji organizmu na spożywanie wybranych pokarmów.

Odczulanie w ATG Medic

W ATG Medic wykonujemy odczulanie biorezonansem przy użyciu aparatu BICOM Optima. Dzięki temu możemy zagwarantować zadowalające rezultaty. Zabiegi są w pełni bezpieczne dla dzieci i mogą być realizowane oddzielnie lub stanowić uzupełnienie innych metod leczenia alergii pokarmowych.