fbpx

ATG Medic

Leczenie boreliozy

Leczenie boreliozy biorezonansem w Warszawie

Borelioza to bardzo poważne zagrożenie. Niewłaściwie zdiagnozowana i nieleczona może powodować dotkliwe konsekwencje zdrowotne dotyczące m.in. tkanki łącznej, mięśniowej i nerwowej. W klinice ATG MEDIC w Warszawie proponujemy skuteczne diagnozowanie i leczenie boreliozy biorezonansem BICOM Optima. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą leczenia alternatywnego.

Borelioza – charakterystyka choroby

Borelioza to bardzo groźna choroba odkleszczowa. W nomenklaturze medycznej nazywana jest zamiennie: boreliozą z Lyme, chorobą z Lyme oraz krętkowicą kleszczową. Choroba wywoływana jeszcze przez szkodliwe bakterie przenoszone przez kleszcze. Według obecnych danych Polska jest krajem o średnim i wysokim ryzyku zakażenia boreliozą.

Podział boreliozy na trzy etapy

Borelioza to bardzo groźna choroba odkleszczowa. W nomenklaturze medycznej nazywana jest zamiennie: boreliozą z Lyme, chorobą z Lyme oraz krętkowicą kleszczową. Choroba wywoływana jeszcze przez szkodliwe bakterie przenoszone przez kleszcze. Według obecnych danych Polska jest krajem o średnim i wysokim ryzyku zakażenia boreliozą.

Podział boreliozy na trzy etapy

Okres wylęgania boreliozy trwa od 3 do nawet 30 dni. Niestety w wielu przypadkach symptomy pojawiają się zdecydowanie później. Samą boreliozę dzieli się na trzy etapy:

 • postać wczesna ograniczona (objawy pojawiają się po 1-8 tygodniach),
 • postać wczesna rozsiana (objawy pojawiają się w II fazie choroby po 3-26 tygodniach),
 • postać późna (objawy pojawiają się po 6 miesiącach, czasem nawet po wielu latach).

Im szybciej choroba zostanie dokładnie zdiagnozowana, tym większe szanse na jej wyleczenie i mniejsze ryzyko występowania poważnych powikłań, w tym stanów zagrażających życiu pacjenta. Właśnie dlatego w przypadku niepokojących objawów warto skorzystać z diagnostyki i leczenia boreliozy biorezonansem BICOM Optima, co oferujemy w ATG MEDIC w Warszawie.

Jakie objawy powinny Cię niepokoić?

Trudność w rozpoznaniu boreliozy stanowi fakt, że u wielu pacjentów choroba trwa w ukryciu i na początku nie daje wyraźnych objawów. W tym czasie jednak bakterie i inne patogeny odkleszczowe powodują spustoszenie w organizmie człowieka. Jeżeli ugryzł Cię kleszcz, to powodem do niepokoju są takie objawy, jak m.in.: bóle głowy, nerwobóle, sztywność karku, bezsenność, zaburzenia czucia czy też mrowienie i drętwienie kończyn. Mogą one sugerować występowanie boreliozy oraz koinfekcji.

Diagnostyka i leczenie boreliozy biorezonansem

W klinice medycyny regeneracyjnej ATG MEDIC w Warszawie oferujemy leczenie biorezonansem boreliozy. Posiadamy obszerny i nowoczesny test, dzięki któremu jesteśmy w stanie zdiagnozować występowanie aż 61 patogenów powiązanych z chorobami odkleszczowymi. Na tej podstawie przygotowujemy skuteczne leczenie. Terapia boreliozy biorezonansem BICOM Optima polega na analizie wzorów częstotliwości i występowania patogenów, a następnie na wysyłaniu do organizmu odpowiedzi zwrotnej. Jej celem jest zredukowanie, a z czasem wyeliminowanie problemu zdrowotnego.

Biorezonans stanowi cenne wsparcie dla klasycznego leczenia boreliozy z wykorzystaniem środków farmakologicznych. Bakterie ulegają zniszczeniu, a organizm jest stymulowany do jeszcze skuteczniejszej walki z zagrożeniem. Dzięki temu biorezonans pozwala na poradzenie sobie z formami borelii, które są oporne na działanie antybiotyków. Czas trwania terapii zależy od stopnia rozsiania infekcji, typu bakterii oraz obecnego stanu organizmu pacjenta. Dostosujemy to do Twoich indywidualnych potrzeb.

Dlaczego nie wolno zbagatelizować boreliozy?

Zakażenia boreliozą nie wolno zlekceważyć. W związku z tym, jeżeli zauważyłeś ukąszenie kleszcze u siebie lub kogoś z Twoich bliskich, to koniecznie skorzystaj z kompleksowej diagnostyki. Zlekceważenie choroby może mieć bardzo poważne konsekwencje. Schorzenie może powodować duży uszczerbek na zdrowiu, a w skrajnych przypadkach nawet zagrożenie dla życia pacjenta. Do najgroźniejszych powikłań boreliozy należą:

 • zapalenie mózgu,
 • porażenie nerwu twarzowego,
 • zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,
 • niedomykalność szpary powiek,
 • zapalenie nerwu wzrokowego,
 • parestezje,
 • sztywność szyi,
 • zapalenie stawów,
 • kardiomiopatia rozstrzeniowa,
 • zapalenie mięśnia sercowego,
 • zapalenie osierdzia i wsierdzia.

 

W przypadku niepokojących objawów lub podejrzenia zakażenia, nie zwlekaj. Skorzystaj z fachowej pomocy w ATG MEDIC w Warszawie. Za pomocą biorezonansu BICOM Optima przeprowadzimy kompleksową diagnostykę, a następnie leczenie. Wszystko po to, aby wyeliminować ogniska zakażenia oraz przywrócić pacjentowi równowagę, jednocześnie redukując ryzyko wystąpienia w przyszłości poważnych powikłań zdrowotnych.

Co w przypadku wystąpienia koinfekcji?

Często zdarza się, że borelioza występuje wspólnie z koinfekcjami. W takiej sytuacji bardzo ważne jest to, aby jednocześnie leczyć boreliozę oraz inne występujące schorzenia. Tylko w ten sposób można zagwarantować wysoką skuteczność terapii. Wiele z koinfekcji jesteś w stanie wyleczyć za pomocą biorezonansu BICOM Optima. Stosowanie go w zabiegach wzmacnia układ odpornościowy i stymuluje organizm do walki z zakażeniami i dolegliwościami bólowymi. Więcej informacji przedstawi Ci ekspert ATG MEDIC.

Zadbaj z nami o swoje zdrowie

Podejrzewasz boreliozę lub już się na nią leczysz? Skontaktuj się z nami i sprawdź możliwości terapeutyczne biorezonansu w ATG MEDIC w Warszawie. Zadbamy o odpowiednią diagnostykę patogenów oraz o wsparcie leczenia boreliozy. Zachęcamy do wybrania naszej kliniki oraz do kontaktu z naszym terapeutą w celu umówienia się na termin badania i zabiegu.

Borelioza inaczej Borelioza z Lymekrętkowica kleszczowachoroba z Lyme to wieloukładowa choroba, przenoszona przez kleszcze. Czynnikiem etiologicznym boreliozy są krętki burgdorferi sensu lato. Kompleks Borrelia burgdorferi sensu lato składa się oprócz Borrelii burgdorferi sensu scricto z 10 gatunków bakterii. Są to: Borrelia garinii, B. afzelii, B. japonica, B. valaisiana, B. lusitaniae, B. andersonii, B. tanukii, B. turdi, B. bissettii, B. hermsii.  Najczęściej chorobę wywołują jednak: B. burgdorferi sensu stricto, B. garinii, B. afzelii oraz B. bissettii.

Borelioza jest najczęstszą chorobą przenoszoną przez kleszcze na półkuli północnej. Liczba zachorowań jest najwyższa w Europie Środkowej i Wschodniej. W Polsce liczba rejestrowanych zachorowań na krętkowicę kleszczową systematycznie rośnie mimo, iż wciąż wiele zachorowań nie jest zgłaszanych do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.  Powodem są zwykle kłopoty z rozpoznawaniem boreliozy. Różne gatunki B. burgdorferi sensu lato powodują inne objawy kliniczne zakażenia.

Szacuje się, że ok. 1 mln osób rocznie zaraża się boreliozą. Cała Polska jest obszarem endemicznym, tzn., że wszędzie możemy zostać ukąszeni przez kleszcza – w lesie, na działce, w mieście.

Objawy boreliozy

Generalnie borelioza atakuje tkankę łączną, mięśniową i nerwową. Choroba rozwija się w ciągu 1-3 tygodni od ukąszenia. Może pojawić się tzw. rumień wędrujący – zaczerwienienie o średnicy od kilku do kilkunastu centymetrów, które może być lekko wypukłe, ciepłe, bolesne przy dotyku. Zwykle rumień jest jaśniejszy od środka.

Niestety rumień wędrujący nie występuje u wszystkich chorych a jedynie w ok. 30 proc. Przypadków (u dzieci tylko w 10 proc.). W tej fazie mogą pojawić się objawy grypopodobne. Jeśli nie zostanie podjęte właściwe leczenie borelioza przechodzi w fazę rozsianą, a po roku od zakażenia w postać przewlekłą.

Borelioza to poważne zagrożenie o wielu twarzach. Zakażenie może dotyczyć każdego, a większość dotkniętych nią osób nawet nie wie o jej istnieniu. Jeśli występuje u Ciebie kilka z wymienionych poniżej objawów to prawdopodobnie masz boreliozę.

Objawy neurologiczne:

Objawy układu krwionośnego:

Objawy kostno-stawowe:

Objawy skórne:

Objawy układu pokarmowego:

Inne objawy:

Borelioza często jest czynnikiem aktywizującym zaburzenia immunologiczne/ choroby autoimmunologiczne. Do najczęstszych chorób należą:

Zdarza się, że borelioza przebiega bezobjawowo przez wiele miesięcy a nawet lat od zakażenia.

Jak dochodzi do zakażenia boreliozą?

Możliwości jest kilka. Główną rolę w transmisji odgrywa kleszcz, który wraz z śliną przenosi krętka boreliozy i inne patogeny takie jak bartonnella, mykoplazma czy chlamydia. Nosicielem krętka może być także nimfa (wcześniejsze stadium kleszcza), która jest kilka razy mniejsza.

Inną drogą zakażenia jest zakażenie przez łożysko (z matki na dziecko), podczas porodu. Borelie są bardzo dobrze przystosowane do przeżycia w organizmach różnych gospodarzy, co przejawia się w ich bardzo złożonych zdolnościach do unikania mechanizmów obronnych.

Czy jest się czego bać?

Tak, należy się bać, gdyż jest to choroba przewlekła, chroniczna, która potrafi dokonać dużego spustoszenia w organizmie.  Właściwa diagnoza stawiana jest niejednokrotnie po wielu latach od zachorowania. A przez ten czas pacjent jest błędnie leczony z powodu stwardnienia rozsianego (SM), reumatyzmu bądź depresji.

Błędne diagnozy, to dramat wielu ludzi dotkniętych boreliozą, którzy są leczeni na wiele innych chorób, tylko nie na tę właściwą.

Równie niska jest świadomość występowania koinfekcji (współinfekcji) do boreliozy. Tylko nieliczne osoby mają samą boreliozę bez koinfekcji. Dlategoteż walka z boreliozą bez jednoczesnej walki z współistniejącymi koinfekcjami jest mało skuteczna.

Jeśli mamy wiele objawów i w konsekwencji wiele chorób, to trzeba przede wszystkim wykluczyć lub potwierdzić boreliozę.

Skuteczność tradycyjnych terapii medycznych

Tradycyjne terapie medyczne boreliozy okazują się mało skuteczne dla wielu osób, które trafiają do naszej kliniki. Wielu naszych pacjentów słyszało, że są hipochondrykami, mają urojenia. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest występowanie wielu form bakterii krętka boreliozy. Forma cysty, biofilmu oraz forma L to tzw. formy przetrwalnikowe, bardzo odporne na antybiotyki. Stosunkowo mała skuteczność tradycyjnych terapii medycznych wiąże się także z nie uwzględnianiem możliwości równoległego występowania wielu koinfekcji, które powodują często poważną chorobę, czasami już bez szans na powrót do pełnego zdrowia.

Diagnostyka boreliozy

Nie ma 100 proc. metody diagnostycznej boreliozy.

Testy wykorzystywane w diagnostyce dzielimy na dwie grupy:

1.  Określające odpowiedź naszego układu immunologicznego na zakażenie np. test Eliza, test Western-Blot (Immunoblot);

2.  Oraz szukające bakterii wywołującej boreliozę lub jej specyficznych fragmentów czy materiału genetycznego np. PCR

W większości przypadków wyniki badań serologicznych tj. (ElisaWesternBlotdają wyniki negatywnebłędnie interpretowane jako brak występowania boreliozy. Przeciwciała pojawiają się bowiem w surowicy dopiero kilka tygodni po zakażeniu, gdy choroba się już rozwija. W dodatku bakterie mogą się przenosić (z krwi do płynu stawowego lub centralnego układu nerwowego) i wówczas spada stężenie przeciwciał IgM i IgG we krwi.

Wiarygodność testu Elisa (najpopularniejszego testu na boreliozę w Polsce) oceniana jest na tylko na 30%, a testu Western –Blot na 70% (ale można go wykonać dopiero po minimum 3 tygodniach od ukąszenia.

Minusem testów Elisa oraz Western-Blot  jest to, że nie wykrywają  one boreliozy seronegatywnej, czyli takiej w której nie dochodzi do produkcji przeciwciał.

Diagnostyka i terapia boreliozy w klinice biorezonansu

Najnowocześniejsza metoda biorezonansowa stosowana w klinice daje szanse powrotu do zdrowia wielu ludziom, którzy są świadomi choroby jak i tym którzy cierpią na wiele innych „chorób”, a nie są świadomi, że mogą mieć boreliozę.

W klinice nie walczymy z samą boreliozą, lecz w odróżnieniu od konkurencji bierzemy pod uwagę możliwość równoczesnego występowania wielu koinfekcji, które wpływają destrukcyjnie na nasze zdrowie.

Jedynie właściwe rozpoznanie boreliozy wraz z jej współinfekcjami daje szanse na pokonanie choroby.

Test boreliozy i jej koinfekcji polega na badaniu częstotliwości rezonansowych poszczególnych patogenów. Wykonanie takiego testu to często moment zwrotny w dalszej strategii diagnostycznoterapeutycznej.

Nasze terapie boreliozy są nowoczesną metodą leczenia falami elektromagnetycznymi, które mają za zadanie pobudzić organizm do walki z patogenami oraz zniszczyć je. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie, w zależności od stanu zdrowotnego pacjenta.

Atutem naszej diagnostyki boreliozy jest najszersza oferta na rynku. Posiadamy najnowocześniejszy aparat oraz test obejmujący aż 61 patogenów. Patrz zakładka TESTY – TEST BORELIOZY I KOINFEKCJI.